Gübreleşen Ambalajlar

Gübreleşen Ambalajlar

Müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda, geniş ürün yelpazemiz altında tüm ihtiyaçlara cevap verebilecek doğada gübreleşen ambalajlar üretebiliyoruz. Bu ürünler belli bir nem ve sıcaklıkta, belli bir zaman durduktan sonra kendi kendine toprağı besleyen minerallere dönüşme özelliğine sahip olan ambalajlardır.

SESA olarak selüloz ve PLA bazlı, metalizeli ve kâğıt alternatifli çok katlı yapılarda gübreleşebilen ambalaj üretebiliyoruz. Bu ürünler hem bobin hem de isteğe bağlı olarak torba seklinde de üretilebilmektedir.

Ambalajlamada Yeşil Çözüm BIO PE

Petrol bazlı bir PE film kullanmak yerine, şeker kamışından elde edilen Biyopolietilen (yenilenebilir polietilen olarak da bilinir) kullanmaya ne dersiniz? Bu ürünün en önemli özelliklerinden birisi ürünün hammaddesinin petrol olmamasıdır. Yenilenebilir kaynak olan şeker kamışı atmosfere CO2 salan petrole kıyasla havadaki CO2’yi tüketir. 1 ton Yeşil Polietilen atmosfereden 2,15* ton CO2 çeker. En az %51 BIO PE kullanarak, ürünlerinizde “I’m Green”™ (“Ben yeşilim”) logosu ekleyebilirsiniz.

* E4tech ve LCA çalışmaları tarafından yürütülen LCA Çalışması

Sesa Ambalaj A.Ş. esnek ambalaj ve bariyer filmler konusunda uzmanlaşmış ekibiyle, toplam kalite felsefesinden ödün vermeden %100 Müşteri Memnuniyeti hedefleriyle çalışan iş ortağınızdır.

Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi Mahallesi Gazi Bulvarı No: 150 Kemalpaşa / İzmir
+90 (232) 877 1061 - 62