Geri Dönüştürülebilen Ambalajlar

Geri Dönüştürülebilen Ambalajlar

Müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda, geniş ürün yelpazemiz altında, tüm ihtiyaçlara cevap verebilecek doğaya uyumlu geri dönüştürülebilen ambalajlar üretebiliyoruz!

Geri dönüştürülebilir ambalajlar hem bobin hem de torba olarak üretilebilmektedir. Paketlenen ürünlerin taze kalması adına geri dönüşebilir ambalajlar oksijen bariyerli olarak da üretilebilmektedir.

  • Bariyerli PE/PE Recyclable
  • Bariyersiz PE/PE Recyclable

Mono PE Makaralar ve Hazır Torbalar

Polietilen (PE), kolayca elde edilebilen, kolayca geri dönüştürülebilen ve uygun maliyetli önemli bir malzemedir. Bununla birlikte, PE düşük bir erime noktasına sahiptir ve kolayca esner. Bu, onu bir mono malzeme çözümü olarak şekillendirilmesi ve üzerine baskı yapılması çok zor bir malzeme haline getirir. Önde gelen bir mono PE dik duran poşet üreticisi olma hedefimize ulaşmak için iki yılı aşkın bir süreyle çalıştık. Normal bir PE’den daha dayanıklı olan kendi PE filmimizi geliştirdik ve bu hassas malzeme ile istikrarlı bir üretimi mümkün kılan teknolojilere yatırım yaptık. Bu çözüm yüksek bariyer seçeneğiyle de mevcuttur. Bugün her ay milyonlarca poşet üretiyoruz ve kullandığımız malzemeler Avrupa’da onaylı kuruluşlar tarafından verilen “geri dönüştürülebilir” sertifikasına sahiptir.

Mono PP Makaralar ve Hazır Torbalar

Polipropilen 1954’ten beri piyasadadır. Polietilenden sonra en çok üretilen ikinci ticari plastiktir. Gerektiğinde onu mono malzeme poşetlere ve filme dönüştürebiliriz. Polietilene göre bu malzemeyle çalışması daha kolaydır. Avrupa’da bu malzeme geri dönüştürülebilmektedir.

Mono PET Makaralar ve Hazır Torbalar

Mono-PET, poşet ve film olarak şekillendirilebilir. Bu malzeme en iyi şekilde kimyasal olarak geri dönüştürülebilmektedir. ABD ve AB’de aktif olarak uygulanan bir yöntemdir.

Sesa Ambalaj A.Ş. esnek ambalaj ve bariyer filmler konusunda uzmanlaşmış ekibiyle, toplam kalite felsefesinden ödün vermeden %100 Müşteri Memnuniyeti hedefleriyle çalışan iş ortağınızdır.

Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi Mahallesi Gazi Bulvarı No: 150 Kemalpaşa / İzmir
+90 (232) 877 1061 - 62